ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 درخت سبز در جزیره کیش

 درخت سبز در جزیره کیش

 آبهای سطحی به نقاطی از منطقه شمالی در پایان طولانی ترین مسیر آبرفتی باستانی جزیره كیش به دره پرتغالی‌ها مشهور است سرازیر می‌شود، این منطقه دارای سرسبزی خاص و زیبایی است. در کنار یكی از قدیمی ترین درختان لور جزیره، مجموعه درخت سبز تاسیس شده است.

فضای سبز محیط ساختمان‌ها و نرده‌های چوبی و پیاده‌روی مجموعه، منطقه های شمالی كشور را یاد آور می شود . از جمله علتهایی كه بازدید کنندگان و سیاحت‌كنندگان را به این نقطه می برد، جذابیت درخت سبز است.

 كهنسال‌ترین درخت سبز، درخت (لور) جزیره است و  بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال احتمالا عمر دارد.  این درخت بر شاخه هایش ،با نخ یا پارچه گره هایی زده شده است كه در دید اول  درخت را به گونه ای مقدس نشان می دهد. عده ای از مردم اعتقاد دارند درخت سبز شگون دارد و به خاطر همین برای برآورده شدن نیازهایشانبه شاخه‌های آن پارچه‌هایی می‌بندند.

درخت سبز با آلاچیق‌های جالب و زیبا و مکانهای مختلف برای پخت كباب و استراحت ، بازدید رایگان مسافران و گردشگران ایجاد شده است و مسیر های عبور در پیاده رو با چراغ‌هایی به شکل فانوس در فضای همیشه سبز و گل های كاغذی زیبا و رنگارنگ، طراحی شده است.این مجموعه امکاناتی مانند رستوران فصلی، نمازخانه، بوفه و سرویس بهداشتی نیز دارا می باشد .

در مجاورت دو جاذبه زیبا و مهم گردشگری كیش مجموعه درخت سبز  قرار گرفته و دو درب ورودی برای خود دارد . یكی از درهای مجموعه با ورودی جاذبه گردشگری شهر قدیمی و باستانی حریره  و درب ورودی دیگر در نزدیکی آب انبار سنتی قرار گرفته است. فقط بعد از چند دقیقه پیاده روی می‌شود  از آب انبار سنتی و جاذبه های شهر قدیمی و باستانی حریره در نزدیکی مجموعه درخت سبز می توان دیدن كرد.

انجیر معابد یادرخت لور ،  از درختان معروف در جزیره است. این گونه درخت در منطقه های جنوبی ایران رشد می کند. پوست کهنسال درخت لور و ریشه‌هایش و برگ‌ها که از تنه اصلی درخت آویزان می باشند، آن را از بقیه انواع درختان متمایز می‌کند. ریشه این درختان به نوعی رشد می کند که مثل چتر بر روی زمین سایه ایجاد می کند و شاید تا چند 100 سال عمر کنند.