ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فلای بورد

انسان همواره در طول تاریخ در پی شکستن محدودیت ها بوده و هیچگاه به چیزی راضی نشده و از کاوش و خلق و ابداع دست نکشیده است . قدرت رویاپردازی و تلاش برایی به حقیقت پیوستن این رویاها وجه تمایز انسان با دیگر مخلوقات خداوند است . مانند رویای پرواز که سرانجام توسط برادران رایت به حقیقت پیوست و امروزه انسان ها به طرق مختلف و به مقاصد گوناگون بدون هیچ محدودیتی پرواز می کنند . انسان زاده زمین و خاک است و طبیعت آن برای زندگی روی زمین مساعد است اما طبع کنجکاو و جستجوگر او همیشه او را بر آن داشته تا به نحوی بودن در آسمان و آبها را هم تجربه کند . انسان ها دوست دارند به مانند ماهی ها و بخصوص دلفین ها در آب شیرجه بزنند ، جست و خیز و شیطنت کنند این رویایی است که بدان توسط فرانکی زاپاتا ی فرانسوی جامه عمل پوشانده شد . شرکت Zapata Racing ساخت فلای بورد ها را در بهار سال 2011 آغاز کرد البته قبل از این تخصص این شرکت در ساخت جت های مسابقه ای بود .

فلای بورد

شاید برای مسافرین تور کیش جالب باشد که بدانند پس از یک ماه کار بروی آن و رفع معایبش در مسابقات جهانی جت اسکی 2011 چین آن را به مردم معرفی کردند و ویدئویی را در یو تیوب قرار داد که طی 21 روز مردم بسیاری را به خود جذب کرد . اولین ورژن فلای بورد در ماه می سال 2011 وارد بازار شد که با عنوان Fly Board V1 نامگذاری شد. ورژن بعدی در سال 2012، نام Fly Board V2 و ورژن سوم در بهار 2012 نام Fly Board V3 را به خود اختصاص داد.

  • انواع فلای بورد

در حالت کلی دو نوع فلای بورد وجود دارد : پیشرفته و مبتدی . 20 ساعت کار کردن با فلای بورد مبتدی لازمه داشتن مجوز برای استفاده از فلای بورد پیشرفته است . تنها تفاوت این دو نوع فلای بورد در یک کیت الکترونیکی است افرادی که در این ورزش حرفه ای تر هستند این کیت را به بورد خود می افزایند و نازل های تعادلی دست را حذف می کنند در حالت معمولی و مبتدی دو نفر برای این ورزش نیاز است یک نفر رایدر که دستگاه بلای بورد به اور متصل است و نفر دیگر سوار بر جت اسکی که نقش اپراتور را دارد و فشار و توان آب خروجی را کنترل می کند اما زمانیکه فرد از کیت الکتورنیکی استفاده می کند با در دست داشتن ماشه گاز خود کنترل همه چیز را در دست دارد . به عزیزان تور کیش پیشنهاد می دهم با نظارت و کمک مربی با تجربه حتما این ورزش را امتحان کنند .

فلای بورد